Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rekordowa suma

Z pomocy Kolędników Misyjnych ucieszą się dzieci w Afryce i Ameryce Płd.

Na przełomie grudnia 2013 i stycznia 2014 roku ponad 20 tysięcy dzieci – kolędników misyjnych odwiedziło 147 tysięcy mieszkań. W przedsięwzięciu wzięło udział 410 parafii. – Została zebrana rekordowa suma: 1 milion 450 tysięcy złotych. To 100 tysięcy złotych więcej niż w zeszłym roku – mówi ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego. Największą średnią mają parafie: Podole (9,30 zł), Milik (7,95 zł), Stróża (6,30 zł), Gródek n. Dunajcem (6,26 zł), Krosna (6,22 zł). Kolędników było 600 więcej niż przed rokiem. 

Akcja kolędników misyjnych ma charakter ewangelizacyjny, charytatywny i edukacyjny. – Wszyscy powinniśmy gratulować dzieciom i podziękować im za odwagę, oddanie czasu oraz za to, że wzrasta ich wiara. Chodzenie po kolędzie jest motywowane wiarą, którą otrzymują w domach. Gratulujemy też rodzicom i  opiekunom, którzy przygotowali kolędę. Najmłodsi uczyli się ról, przygotowywali stroje i dowiedzieli się o życiu swoich rówieśników w krajach misyjnych – dodaje ks. Czermak.

Jak o tym wcześniej pisaliśmy, do Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii zostało złożonych 13 projektów przez tarnowskich misjonarzy i misjonarki pracujących w Afryce i Ameryce Południowej. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na dzieła Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Najważniejszymi projektami, które zostaną wsparte pomocą finansową są budowa szkoły dla głuchoniemych dzieci w kameruńskim Bertoua oraz działalność szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej.

Posłuchaj ks. Krzysztofa Czermaka:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama