GN 32/2018 Archiwum

Radosny uśmiech

Ponad 200 osób spotkało się w Chorzelowie z okazji Światowego Dnia Chorego. Była modlitwa i agapa.

W sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie odbył się Dzień Seniora z racji Światowego Dnia Chorego. Wzięło w nim udział ponad 200 osób z całej parafii. Seniorzy uczestniczyli najpierw w Mszy św., której przewodniczył ks. prał. Andrzej Rams, kustosz sanktuarium w Chorzelowie. Podczas Eucharystii uroczyście udzielano sakramentu chorych.

Druga część parafialnych obchodów ŚDCh odbyła się w chorzelowskim gminnym ośrodku kultury, gdzie przed najstarszymi wystąpili dzieci i młodzież w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. – Cieszymy się, że w tym dniu gromadzi się co roku tak wielu seniorów. Radość i wdzięczność, wyrażona przez nich, utwierdza nas w przekonaniu, że naprawdę warto takie spotkania organizować. Cieszy również fakt, że w organizowanie tej uroczystości każdego roku włączają się władze samorządowe gminy Mielec, pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury, młodzież, dzieci, Koło Gospodyń oraz parafialny oddział Caritas. Dzień Seniora na stałe jest wpisany w nasz parafialny kalendarz corocznych uroczystości – mówi ks. Andrzej Rams.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma