GN 48/2020 Archiwum

PIT-uj z głową!

Kilka parafii pomaga wiernym rozliczyć się z fiskusem. Jedną z takich wspólnot jest Straszęcin koło Dębicy. Parafia ta organizuje pomoc w wypełnianiu PIT-ów już 10 rok z rzędu.

W tym roku dyżury w kawiarence parafialnej odbywają się od początku lutego we środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Tradycyjnie swoją pomocą od lat służy Lucyna Kasperek. – Jestem księgową, więc zagadnienia związane z rozliczaniem podatku są mi bliskie, radzę sobie z tym bardzo dobrze, więc postanowiłam, że mogę służyć wspólnocie pomagając innym – mówi.

Dyżury, jak co roku będą się w Straszęcinie odbywać do końca kwietnia. – Zachęcamy i zapraszamy tych, którzy się rozliczają do podarowania 1 proc. na rzecz Caritas, w tym roku ze wskazaniem na Caritas parafialną – dodaje ks. Bogusław Czech, proboszcz parafii. Do połowy lutego już kilka osób skorzystało z takiej możliwości. Nie wszyscy ją jednak mają. – Każdego roku pomagam rozliczyć PIT-y ponad 150 osobom. Mniej więcej 30 proc. ma zwroty z różnego tytułu i nie ma podatku, z którego można przekazać jeden procent. Choć wszyscy chętnie włączają się w akcję wspierania Caritas – dodaje Lucyna Kasperek. Zwłaszcza w tym roku, kiedy część z naszych dochodów może wrócić z powrotem do lokalnej społeczności i służyć wsparciu osób ubogich, potrzebujących, których mamy obok siebie.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama