Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zastrzyk gotówki

Drewniane kościoły w diecezji tarnowskiej otrzymają dotacje na remonty i renowacje.

Od wielu lat trwają w diecezji tarnowskiej prace konserwatorskie przy drewnianych kościołach. - W tym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało 2 mln 640 tys. złotych. Pieniądze otrzymają parafie w Jodłowej, Siemiechowie, Uściu Gorlickim (Kwiatoń) i Szalowej, Starego Wiśnicza, Przydonicy, Gromnika, Czchowa i Nawojowej - mówi ks. dr Piotr Drewniak, diecezjalny konserwator zabytków.

Sprawa dotacji jest złożona. - To nie jest tak, że otrzymujemy pieniądze na całość projektu. Jako parafia musimy mieć tak zwany "wkład własny". Poza tym dotacja jest opodatkowana i część pieniędzy musimy zwrócić fiskusowi - podkreślają proboszczowie, którzy otrzymywali wcześniej pieniądze na renowacje kościołów i zabytków w nich się znajdujących.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma