Nowy numer 32/2018 Archiwum

W drodze do Konga

Bp Jeż pojechał z wizytą do tarnowskich misjonarzy.

Bp Andrzej Jeż poleciał do Republiki Konga, gdzie od 40 lat pracują tarnowscy misjonarze. Obecnie jest ich tam dwóch: ks. Mirosław Pazdan i ks. Bogdan Piotrowski. Obaj są w Kongo już 24 lata.

Głównym celem wizyty biskupa jest konsekracja sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Louvakou. – Kościół w Louvakou wybudował ks. Marian Pazdan. Szerzy tam kult Bożego Miłosierdzia. Do świątyni zaczynają przybywać pielgrzymki także z okolic. Sanktuarium w Louvakou powstało także dzięki pomocy diecezji tarnowskiej. 85 procent wszystkich wydatków pochodziło z naszej  diecezji. Ks. Marian Pazdan jest bardzo wdzięczny za tę pomoc – mówi ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji, który będzie towarzyszył biskupowi Jeżowi podczas wizyty w Republice Konga.

Pasterz przekaże sanktuarium relikwie św. Faustyny. Podczas swojej podróży będzie udzielał sakramentów chrztu św. i I Komunii św. Nawiedzi również groby tarnowskich misjonarzy ks. Jana Czuby i ks. Józefa Piszczka. Wizyta potrwa do 26 lutego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma