Nowy numer 32/2018 Archiwum

Szósty turniej

15 lutego w Sanktuarium MB Tuchowskiej odbył się VI Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Dziekana Dekanatu Tuchowskiego.

Szachy to gra umysłowa o wielowiekowej tradycji, która rozwija pamięć oraz logiczne myślenie. Intelektualne i sportowe elementy szachów mają pozytywny wpływ zarówno na charakter, jak i na umysł. Szachy przez aspekt sportowej rywalizacji uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć przeciwnika. Szachiści mogą różnić się wiekiem, wiedzą, zdolnościami i doświadczeniem życiowym. Każde zwycięstwo sprawia szachiście satysfakcję.

W turnieju, który odbył się 15 lutego uczestniczyła rekordowa liczba szachistów i szachistek (61 zawodników w 14 zespołach). Najmłodszym uczestnikiem był siedmioletni Jakub Golonka z Buchcic, a najstarszym Tadeusz Zakrzewski z Zabłędzy. Najlepszymi szachistami na poszczególnych planszach zostali:

● szachownica pierwsza:  Rafał Poręba (Lubaszowa)

● szachownica druga:      Krzysztof Rempała (Burzyn)

● szachownica trzecia:     Małgorzata Sarad (Zalasowa)

● szachownica czwarta:   Maciej Pypeć (Burzyn)

Mistrzem dekanatu tuchowskiego na rok 2014 została drużyna z parafii Burzyn. Wicemistrzem parafia Zalasowa, natomiast puchary z brązu wywalczyła drużyna z Zabłędzy reprezentująca parafię z Piotrkowic.Trofea sportowe ufundował ksiądz dziekan Franciszek Kuczek z Ryglic, a wręczał kustosz i proboszcz parafii NNMP w Tuchowie o. Bogusław Augustowski. Sędzią zawodów był Janusz Poręba z Lubaszowej. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał jak zawsze organizator Roman Kawa.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma