Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szósty turniej

15 lutego w Sanktuarium MB Tuchowskiej odbył się VI Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Dziekana Dekanatu Tuchowskiego.

Szachy to gra umysłowa o wielowiekowej tradycji, która rozwija pamięć oraz logiczne myślenie. Intelektualne i sportowe elementy szachów mają pozytywny wpływ zarówno na charakter, jak i na umysł. Szachy przez aspekt sportowej rywalizacji uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć przeciwnika. Szachiści mogą różnić się wiekiem, wiedzą, zdolnościami i doświadczeniem życiowym. Każde zwycięstwo sprawia szachiście satysfakcję.

W turnieju, który odbył się 15 lutego uczestniczyła rekordowa liczba szachistów i szachistek (61 zawodników w 14 zespołach). Najmłodszym uczestnikiem był siedmioletni Jakub Golonka z Buchcic, a najstarszym Tadeusz Zakrzewski z Zabłędzy. Najlepszymi szachistami na poszczególnych planszach zostali:

● szachownica pierwsza:  Rafał Poręba (Lubaszowa)

● szachownica druga:      Krzysztof Rempała (Burzyn)

● szachownica trzecia:     Małgorzata Sarad (Zalasowa)

● szachownica czwarta:   Maciej Pypeć (Burzyn)

Mistrzem dekanatu tuchowskiego na rok 2014 została drużyna z parafii Burzyn. Wicemistrzem parafia Zalasowa, natomiast puchary z brązu wywalczyła drużyna z Zabłędzy reprezentująca parafię z Piotrkowic.Trofea sportowe ufundował ksiądz dziekan Franciszek Kuczek z Ryglic, a wręczał kustosz i proboszcz parafii NNMP w Tuchowie o. Bogusław Augustowski. Sędzią zawodów był Janusz Poręba z Lubaszowej. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał jak zawsze organizator Roman Kawa.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama