Nowy numer 32/2018 Archiwum

Diecezjalna pięciolinia

Wciąż jeszcze można zapisać się na warsztaty muzyczne, które odbędą się w najbliższy weekend w Muszynie.

– To trzecie diecezjalne warsztaty muzyczne w tym roku, na które zapraszamy młodzież z całej diecezji. To nie jest grupa zamknięta, każdy może uczestniczyć – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii. Do tej pory w warsztatach wzięło udział ponad 500 osób. – To młodzi, którzy potem zakładają różnego rodzaju schole, śpiewają na pielgrzymce, podczas dekanalnych czuwań młodzieżowych czy Niedzieli Palmowej – dodaje.

Najbliższe warsztaty odbędą się w Muszynie, w SP nr 2 im. Jana Pawła II (ul. Kościuszki 54). – Postaramy się bliżej poznać zarówno muzykę liturgiczną jak i uwielbienia - jednym słowem modlitwa na całego poprzez muzykę, śpiew, taniec i zabawę – zachęcają organizatorzy. Będzie też nauka nowych, nikomu jeszcze nie znanych pieśni, które później można wykorzystać w parafiach na Mszach św., bądź czuwaniach. Ponadto w programie Msza św. (w sobotę – wspólnie z uczestnikami dekanalnego czuwania młodzieży oraz w niedzielę, gdzie ubogaceniem Eucharystii będzie świadectwo Roberta Tekieli – polskiego dziennikarza i publicysty), zabawa karnawałowa – mile widziane przebranie, poczęstunek. Początek w sobotę o godz. 10.

Warsztaty są bezpłatne (wyżywienie, nocleg), należy zabrać ze sobą jedynie śpiwór, karimatę. Osoby niepełnoletnie powinny zabrać ze sobą zgodę rodziców na uczestnictwo w warsztatach. Zgłoszenia: Wydzmlod1@diecezja.tarnow.pl.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma