Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ekologiczna "dziesiątka" z Dębicy

Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy zajęła 6 miejsce w Województwie Podkarpackim w rankingu sporządzonym przez Urząd Marszałka Województwa Podkarpackiego w zakresie zbierania w podkarpackich szkołach zużytych baterii.

Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy zajęła 6 miejsce w Województwie Podkarpackim w rankingu sporządzonym przez Urząd Marszałka Województwa Podkarpackiego w zakresie zbierania w podkarpackich szkołach zużytych baterii. Najwięcej baterii zebrali uczniowie: Oskar Szczepański, Filip Łętek i Filip Chmiel. W nagrodę do „dziesiątki” trafił stół do gry w piłkarzyki oraz sprzęt sportowy.

- Od lat aktywnie włączamy się i realizujemy przedsięwzięcia związanych z ochroną przyrody i propagowaniem zdrowego, ekologicznego stylu życia. Jednym z nich jest kształtowanie nawyku segregowania i zbierania odpadów: makulatury, plastikowych butelek, a także zużytych baterii, bardzo szkodliwych dla środowiska. Dzięki zbiórkom mamy bezprzewodowy internet oraz możemy zakupić pomoce do pracowni - mówi Dorota Cebula z SP 10.

W ubiegłym roku szkolnym 2012/2013 uczniowie zebrali ogółem kilkaset kilogramów takich baterii. Urząd Marszałka Województwa Podkarpackiego sporządził ranking najaktywniejszych szkół w zakresie zbierania zużytych baterii. Szkoła nr 10 znalazła się na wysokim 6 miejscu w województwie i w nagrodę otrzymała stół do gry w piłkarzyki oraz sprzęt sportowy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma