Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ekologiczna "dziesiątka" z Dębicy

Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy zajęła 6 miejsce w Województwie Podkarpackim w rankingu sporządzonym przez Urząd Marszałka Województwa Podkarpackiego w zakresie zbierania w podkarpackich szkołach zużytych baterii.

Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy zajęła 6 miejsce w Województwie Podkarpackim w rankingu sporządzonym przez Urząd Marszałka Województwa Podkarpackiego w zakresie zbierania w podkarpackich szkołach zużytych baterii. Najwięcej baterii zebrali uczniowie: Oskar Szczepański, Filip Łętek i Filip Chmiel. W nagrodę do „dziesiątki” trafił stół do gry w piłkarzyki oraz sprzęt sportowy.

- Od lat aktywnie włączamy się i realizujemy przedsięwzięcia związanych z ochroną przyrody i propagowaniem zdrowego, ekologicznego stylu życia. Jednym z nich jest kształtowanie nawyku segregowania i zbierania odpadów: makulatury, plastikowych butelek, a także zużytych baterii, bardzo szkodliwych dla środowiska. Dzięki zbiórkom mamy bezprzewodowy internet oraz możemy zakupić pomoce do pracowni - mówi Dorota Cebula z SP 10.

W ubiegłym roku szkolnym 2012/2013 uczniowie zebrali ogółem kilkaset kilogramów takich baterii. Urząd Marszałka Województwa Podkarpackiego sporządził ranking najaktywniejszych szkół w zakresie zbierania zużytych baterii. Szkoła nr 10 znalazła się na wysokim 6 miejscu w województwie i w nagrodę otrzymała stół do gry w piłkarzyki oraz sprzęt sportowy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama