GN 32/2018 Archiwum

Dla Majdanu

Przez organizacje pozarządowe i Caritas można pomagać poszkodowanym na Ukrainie.

Wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela wezwał instytucje i organizacje do zbiórki pomocy na rzecz Ukrainy. – Zajmujemy się koordynacją tej inicjatywy, przygotowujemy bazę osób czy instytucji, które chciałyby udzielić Ukraińcom pomocy. Był pomysł, że tarnowskie szpitale udzieliły wsparcia rannym, ale na razie tę ideę będą realizować placówki medyczne w województwach sąsiadujących z Ukrainą – mówi Marcin Lewandowski z Fundacji im. Jana Tarnowskiego w Tarnowie.

Caritas ogólnopolska organizuje pomoc finansową na zakup żywności i lekarstw. – Nie robimy na razie żadnych zbiórek rzeczowych, wszyscy jednak, którzy chcieliby się włączyć w akcję pomocy i solidarności z poszkodowanymi na Ukrainie mogą to uczynić wpłacając ofiary pieniężne na konto Caritas ogólnopolskiej czy tarnowskiej z dopiskiem „Ukraina” – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma