Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wieczory dla zakochanych

Jak najlepiej przygotować się do sakramentu małżeństwa i wspólnego życia aż do śmierci?

Duszpasterstwo małżeństw i rodzin diecezji tarnowskiej zaprasza narzeczonych do uczestnictwa w „Wieczorach dla zakochanych”. - To program przygotowujący do przyjęcia sakramentu małżeństwa, oparty na pracy własnej narzeczonych we dwoje. „Wieczory dla zakochanych” to 9 spotkań odbywających się raz w tygodniu. W spotkaniach można uczestniczyć tylko parami. Prowadzą je małżeństwa i kapłan - animatorzy Ruchu Spotkań Małżeńskich - informuje ks. Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej kurii.

Co zyskają uczestnicy? - Nauczenie się dialogu jako drogi wzajemnego poznawania się, zarówno w czasie chodzenia ze sobą, w narzeczeństwie, jak i w ewentualnym małżeństwie. Lepsze poznanie swoich cech osobowościowych, oczekiwań, planów, poglądów oraz postaw życiowych. Dalej - pełniejsze zrozumienie sakramentu małżeństwa i słów przysięgi małżeńskiej, wreszcie będzie można przeanalizować, na ile plany wspólnego życia małżeńskiego są właściwe i dojrzałe - dodaje ks. Banach.

„Wieczory dla zakochanych rozpoczęły się już w Nowym Wiśniczu, ale możliwe są jeszcze zapisy w Wierzchosławicach. Rozpoczęcie w Domu Parafialnym: sobota 1 marca o godz. 18. Zapisy do czwartku 27 lutego, tel.: 609 746 687, 691 323 888. Liczba miejsc ograniczona!

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama