Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zachęcił ich papież Franciszek

W parafii Miłosierdzia Bożego w Mordarce odbyło się czuwanie modlitewne młodzieży z dekanatu limanowskiego. Refleksja tego spotkania, wedle zachęty papieża Franciszka była poświęcona rodzinie.

Młodzież serdecznie powitali ks. proboszcz Zbigniew Stabrawa oraz dekanalny duszpasterz ks. Marcin Baran. W wypełnionej po brzegi parafialnej kaplicy, przy nowo wznoszonym kościele, zapanowała atmosfera żywego Kościoła. Stało się to dzięki świadectwu wiary państwa Marty i Jana Królików, którzy opowiedzieli o swym życiu rodzinnym, jego początkach i radości płynącej z sakramentu małżeństwa. Pani Marta zachęcała dziewczyny do troski i szacunku względem samych siebie. Chłopcom zaś podpowiadała, by nie zapominali o kwiatach dla swoich przyszłych żon. Sama zresztą te kwiaty, które otrzymuje od męża zasusza i patrzy na nie w trudnych chwilach. Pan Jan życzył chłopcom, by każdy z nich był jak grzejnik (chodziło mu o grzejnik żeliwny). Wyjaśnił to następująco: „ …mężczyzna – ojciec, powinien być mocny i ciepły”.

Podczas Mszy św. modliono się w intencji młodzieży o dobre przygotowanie do życia rodzinnego   Podczas Mszy św. modliono się w intencji młodzieży o dobre przygotowanie do życia rodzinnego
arch. organizatora
Kolejnym punktem spotkania była Eucharystia celebrowaną przez ks. Pawła Pająka oraz księży z dekanatu w intencji młodzieży o dobre przygotowanie do życia rodzinnego. Po Mszy św. odbyło się czuwanie, które prowadził również ks. Paweł Pająk, wikariusz parafii św. Rocha w Nowym Sączu. – Polecaliśmy Chrystusowi wszystkie nasze rodziny, modląc się m.in. przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II o uzdrowienie w nich tych relacji, które stały się trudne i bolesne – mówią uczestnicy.

Modlitwę ubogacił akompaniament oraz śpiew scholi pod opieką s. Pauliny. – Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni za piękną oprawę muzyczną. Dziękujemy również za trud jaki włożył ks. Daniel Świątek w oprawę techniczną całego spotkania. To spotkanie stało się możliwe przede wszystkim dzięki młodzieży, która przybyła wraz ze swymi duszpasterzami. Ufamy, że owocnie wpisze się ono w nasze duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – mówią organizatorzy. –  Jest ono dla nas ważnym krokiem w codziennym wysiłku pracy nad sobą. Myślami jesteśmy też przy bł. Janie Pawle II. Chcemy, by ten czas naszego przygotowania do jego kanonizacji był także okazją dla wzajemnego uświęcenia – dodają.

 

Świadectwo Marty i Jana Królików   Świadectwo Marty i Jana Królików
arch. organizatora

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama