Narodowy dzień pamięci w regionie.
W całym regionie obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Tarnowie w auli PWSZ odbyła się konferencja, podczas której wykład „Tarnowscy Wyklęci” wygłosił dr Michał Winkler z IPN w Krakowie. Z kolei dr Maria Żychowska przedstawiła „Represje komunistyczne w Tarnowskiem”. Druga część uroczystości odbyła się na Placu Ofiar Stalinizmu. Uczestnicy modlili się za żołnierzy, których wspominano w apelu pamięci, a pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu zostały złożone kwiaty i znicze.
Sądeckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła Msza św. odprawiona w kościele pw. Ducha Św. w intencji żołnierzy wyklętych oraz ks. Władysława Gurgacza, kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej działającej na Sądecczyźnie w latach 1947-1949.
Po Eucharystii w sali im. Stanisława Małachowskiego odbyła się promocja książki „Masz synów w lasach, Polsko… Podziemie niepodległościowe i opór społeczny na Sądecczyźnie w latach 1945-1956” pod redakcją Dawida Golika.
Osobne uroczystości zorganizowali w Sączu Młodzież Wszechpolska i członkowie Stowarzyszenia Kibiców Sandecji. Jej uczestnicy modlili się w kościele pw. św. Kazimierza, następnie przemaszerowali na sądecki rynek.
Obchody dnia pamięci odbyły się również w Limanowej, gdzie modlono się za żołnierzy podziemia niepodległościowego w bazylice Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy św. przemaszerowano rynek, stamtąd zaś na miejscowy cmentarz. W Limanowskim Domu Kultury można było zobaczyć program edukacyjny „Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci”.
W Dębicy obchody Narodowego Dnia Pamięci rozpoczęto już 23 lutego koncertem Tadeusza „Tadka” Polkowskiego, który wystąpił z muzykami i chórem Passionart. Koncertowi towarzyszył też występ grupy młodzieżowej Safo z Dębicy. Główne obchody zaplanowano na 2 marca. Odbędą się wówczas uroczystości religijne i patriotyczne, w tym Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi.
„Niezłomni w Mielcu” – pod takim hasłem 1 marca odbyły się miejskie obchody dnia pamięci. Rozpoczęły się modlitwą przy grobie Rydzowskiego, Kędziora, Lisa i Tacika. Eucharystię w intencji wyklętych odprawiono w bazylice św. Mateusza. Następnie przy parkingu na drodze Mościska - Szydłowiec odsłonięto tablicę upamiętniającą żołnierzy wyklętych. W niedzielę 2 marca przy wszystkich kościołach w Mielcu odbędzie się zbiórka pieniędzy na ekshumację i badania genetyczne żołnierzy wyklętych. Zbiórkę zorganizował Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, którego staraniem jest również odsłonięta dzień wcześniej tablica.
W Bochni w hali widowiskowo-sportowej odbył się koncert „Młodzi - Żołnierzom Niezłomnym”. Za bohaterów modlono się w bazylice św. Mikołaja w Bochni. Po Mszy św. przemaszerowano pod pomnik gen. Okulickiego. Obchodom bocheńskim towarzyszył konkurs historyczny i plastyczny.