Nowy numer 21/2018 Archiwum

Mają być listem Bożym

Młodzież otrzymała krzyż z ziemią z miejsca męczeństwa bł. Karoliny i kawałkiem gruszy.

W sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyła się uroczysta Msza św., stanowiąca centralny punkt trzydniowego spotkania przedstawicieli wszystkich polskich diecezji, w ramach XI Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

Głównym celebransem był ordynariusz diecezji tarnowskiej biskup Andrzej Jeż, który w słowach skierowanych do młodzieży wskazywał na bł. Karolinę i zachęcał, aby tak jak jest obecna w ich codziennym życiu, również towarzyszyła im w trudzie przygotowań do mających się odbyć w 2016 r. w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Współkoncelebransami byli biskup radomski Henryk Tomasik oraz biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, który w homilii zaznaczył, że wątpliwości w wierze, które niejednokrotnie ogarniają współczesną młodzież, nie obce były także uczniom Chrystusa. Są wpisane w naturę człowieka, zaś najlepszym sposobem na ich przezwyciężanie jest Słowo Boże, które stanowi źródło i przyczynę wszelkiego istnienia oraz wyjaśnia wiele niejasnych pozornie mechanizmów funkcjonowania świata i samego człowieka. Na koniec wezwał młodych, aby w perspektywie zbliżających się Dni Młodzieży, byli listem Bożym, skierowanym do tych, którzy przeżywają kryzys wiary i nie mają odwagi otworzyć się na zbawcze działanie Chrystusa.

Na koniec Mszy św. przedstawiciele każdej diecezji otrzymali krzyż z ziemią z miejsca męczeństwa bł. Karoliny i kawałkiem gruszy, dyplom poświadczający uczestnictwo w przygotowaniach ŚDM, podpisany przez kardynała Stanisława Dziwisza oraz specjalne błogosławieństwo, które ma ich umacniać w działaniach podejmowanych we własnych diecezjach.

Muzyczną oprawę Mszy św. przygotowała schola diecezji tarnowskiej.

  Specjalne błogosławieństwo ma ich umacniać w działaniach na rzecz ŚDM
Krzysztof Łańka

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma