Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wołanie o pokój

Ukraina stoi przed widmem wojny. Wyrazem solidarności powinna być nasza modlitwa.

Widmo wojny z Rosją grozi Ukrainie. Wyrazem solidarności z naszym najbliższym sąsiadem może i powinna być modlitwa.

O takie wsparcie prosi m.in. ks. Marcin Płaneta, pochodzący z duchowieństwa diecezji tarnowskiej, proboszcz w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bałcie, w diecezji odesko-symferopolskiej, w rejonie, gdzie relacje ukraińsko-rosyjskie są najbardziej napięte.

- Diecezja odesko-symferopolska jest terytorialnie bardzo rozległa, obejmuje także całą Autonomiczną Republikę Krymu. Właśnie dzisiaj, w niedzielę 2 marca, o 9.00 w centrum miasta odbędą się wspólne modlitwy w intencji poległych na Majdanie, na które się wybieram. To, co dzieje się na Ukrainie, niektórych prowokuje do samowolki, co także można było zauważyć u nas w Bałcie. Ks. biskup Bernacki napisał list do wszystkich księży z prośbą o zabranie Najświętszego Sakramentu z kościołów. Prosimy o modlitwę - apeluje ks. Płaneta.

Na Ukrainie pracuje kilkunastu księży z diecezji tarnowskiej, głównie w jej części zachodniej i południowej. W wielu parafiach posługują siostry zakonne związane z naszą diecezją.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma