Nowy numer 3/2021 Archiwum

W drodze do świętości

W Tarnowie Mościcach odbywają się katechezy dla wierzących i tych, którzy się pogubili. Katechezy prowadzi grupa katechetów z Nowego Sącza.

Spotkania  adresowane są do wszystkich ludzi - dorosłych i młodzieży, wierzących, jaki i tych, których ogarniają wątpliwości, a być może już zapomnieli o Bogu. - W sumie jest 15 spotkań, będących pewną syntezą chrześcijaństwa - mówi Jan, katecheta. W ramach spotkań, będących jednocześnie piękną formą świadectwa, odbędzie też liturgia pokutna oraz katechezy biblijne dotyczące m.in. Abrahama, wyjścia z Egiptu, czy Słowa Bożego. - Spotkania kończą się trzydniowymi rekolekcjami, które my nazywamy konwiwencją. Wtedy też będzie możliwość wstąpienia do wspólnoty neokatechumenatu - dodaje Ewa.

- Celem spotkań jest zawiązanie grupy neokatechumenatu - mówi ks. Artur Ważny, proboszcz Mościc. - Oni nie tylko zmierzają do doskonałości chrześcijańskiej, ale jako wspólnota podejmują szereg cennych działań w parafii, np. coroczne katechezy - dodaje.

Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki o 18.45 w mościckim kościele parafialnym i potrwają do Niedzieli Palmowej. 4 marca, w związku z trwającymi w parafii rekolekcjami, o 19.00 będzie Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym, a o 20.30 - adoracja uwielbienia, prowadzona przez „Mocnych w Duchu” z Łodzi.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama