Nowy numer 48/2020 Archiwum

Matka Ubogich w Latoszynie

Relikwie wniosły w procesji liturgicznej niewiasty z parafii. Słowo powitania wygłosił dr Kazimierz Mazur, prezes oddziału Akcji Katolickiej.

- Oddajemy w tych relikwiach cześć tej niepozornej kobiecie, która zakochała się w Bogu, wielkiej orędowniczce misji na rzecz ubogich, wielkiej osobowości naszych, współczesnych czasów. To dla nas wielka radość. W duchu tej chrześcijańskiej radości składamy podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w dzieło sprowadzenia relikwii do naszej wspólnoty - mówił dr Mazur. - Bł. Matko Teresa z Kalkuty, módl się za nami, abyśmy w każdym bliźnim dostrzegali Jezusa Chrystusa, naszą Nadzieję i naszą Miłość - zakończył modlitwą słowo powitania dr Kazimierz Mazur.

W ozdobnym relikwiarzu umieszczono relikwie I stopnia, włosa błogosławionej. - Pragniemy przez przyjęcie do naszej wspólnoty „nowej parafianki” być ludźmi wrażliwymi na biedę i cierpienia drugiego człowieka. Tego się będziemy uczyć od bł. Matki Teresy - mówi ks. dr Kazimierz Fąfara, proboszcz parafii.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama