Nowy numer 21/2018 Archiwum

Z oceanu mgły

Powstał Główny Szlak Beskidu Wyspowego. Jego długość liczy 320 kilometrów.

Nazwę „Beskid Wyspowy” podobno wymyślił prof. Kazimierz Sosnowski, który na porannej wycieczce ze studentami miał zobaczyć wyłaniające się z mgły beskidzkie szczyty. Wiele z nich znajduje się na terenie diecezji tarnowskiej. Forum Gmin Beskidu Wyspowego oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK wyznaczył Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”.

Na szlaku znalazło się 56 szczytów i 46 miejscowości. - Szlak, który leży na terenie ok. 20 gmin i pięciu powiatów - limanowskiego, nowosądeckiego, myślenickiego, nowotarskiego i bocheńskiego - ma formę pętli, więc pokonywanie go można zacząć w dowolnym miejscu - powiedział PAP pomysłodawca szlaku. Wędrując szlakiem, będzie można zdobyć złotą lub srebrną odznakę. Oficjalne otwarcie szlaku odbędzie się 15 czerwca na górze Grodzisko na początku piątej edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma