Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przygoda wiary

Pokonali pół tysiąca uczniów. W nagrodę zwycięzca pojedzie do Rzymu, pozostali laureaci będą reprezentować diecezję podczas etapu ogólnopolskiego.

Beata Bulanda, ZS Łącko, Joanna Możdżeń, ZSO Bochnia i Aleksandra Kowalczyk, III LO w Tarnowie to laureatki etapu diecezjalnego XXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się w Tarnowie 7 marca. W etapie szkolnym wzięło udział 500 uczniów szkół ponadgimanzjalnych, w etapie diecezjalnym 92. Ich zadaniem było wypełnienie testu na temat polskich męczenników XX wieku. – Szczególnie przemówił do mnie bł. ks. Popiełuszko, bo urodziłam się niewiele lat po jego śmierci – mówi Aleksandra Kowalczyk. Liczba tegorocznych olimpijczyków była porównywalna do lat poprzednich. – To katecheci motywują uczniów do udziału, a potem im towarzyszą, pomagają w dojściu do literatury. Widzimy, że wytworzyła się stała grupa katechetów, którzy promują olimpiadę. Apelujemy do pozostałych, aby też się włączyli, tym bardziej że młodzież jest chętna – mówi ks. Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego tarnowskiej kurii.

Od wielu lat o laury walczą uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni. – W tym roku aż 20 osób wzięło udział w etapie szkolnym, z czego dwoje dostało się do Tarnowa – cieszy się Anna Wszołek-Wojnicka, katechetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama