Nowy numer 24/2018 Archiwum

Prekoncepcja na tapecie

W dębickiej parafii Miłosierdzia Bożego odbyło się 12 marca rejonowe spotkanie doradców życia rodzinnego.

Doroczne spotkania szkoleniowe w tym roku rozpoczęły się 3 marca od warsztatów w Tarnowie. Kolejno doradcy z rejonów spotykali się w Bochni i Wierzchosławicach. - Spotkania mają poszerzyć kompetencje doradców, przypomnieć o niektórych aspektach świadczenia przez nas pomocy, dostarczyć więcej użytecznej wiedzy do zastosowania w praktyce - mówi Sylwia Kulig, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.
W tym roku tematem szkoleń jest opieka prekoncepcyjna, czyli przed planowaną ciążą. - To szereg czynników, na które warto uczulać odwiedzających poradnię narzeczonych i małżonków, które mają bądź mogą mieć wpływ na poczęcie dziecka. Chodzi tu m.in. o prawidłową dietę, unikanie używek, substancji szkodliwych, które mogą niekorzystnie wpłynąć na życie, które się rozpoczyna. Musimy uświadamiać przyszłych rodziców, że bezwzględnie warto o siebie dbać zawsze, a już zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy być przekazicielami nowego życie - dodaje Sylwia Kulig.
W formacyjnej części szkoleń ks. dr Jan Banach przypomina doradcom nauczanie błogosławionego papieża Jana Pawła II o rodzinie.

Kolejne spotkania zaplanowano:
19 III – Mielec, parafia Ducha Świętego (rejon Mielec)
31 III – Szczucin
  3 IV – Marcinkowice
  7 IV – Bobowa
10 IV – Krościenko
23 IV – Limanowa, parafia Matki Bożej Bolesnej
 
Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach   Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach Grzegorz Brożek /GN
Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach   Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach Grzegorz Brożek /GN Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach   Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach Grzegorz Brożek /GN Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach   Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach Grzegorz Brożek /GN
« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma