Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pomoc dla Ukrainy

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna prosi o dary dla potrzebujących, którym zaczyna brakować żywności.

– Zwracamy się z prośbą o włączenie się w zbiórkę żywności długoterminowej dla osób potrzebujących z parafii ks. Zbigniewa Pabiana, pochodzącego z naszej diecezji, a pracującego na Ukrainie w Miżyńcu – apeluje Grzegorz Olszówka, Koordynator Działań Socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów.

Pomoc trafi też do osób potrzebujących będących pod opieką sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP z Krysowic na Ukrainie. – W obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej osobom niezamożnym zaczyna pomału brakować podstawowych produktów żywnościowych. Osoby proszące o pomoc są nam osobiście znane i nie ma tu mowy o jakichkolwiek nadużyciach – dodaje. Najpotrzebniejsze produkty to: konserwy mięsne i rybne, makaron,  ryż, kasza, olej, cukier, mąka. Dary przyjmowane są do końca marca.

Dary można przekazywać osobiście do p. Grzegorza Olszówki (Sekcja Dokumentacji i Rozliczeń Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie I piętro obok SOR) lub na recepcję do pierwszego budynku Hotelu Pracowniczego obok szpitala (czynna całą dobę we wszystkie dni tygodnia).

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama