Nowy numer 24/2018 Archiwum

Oddaj krew, zostań dawcą szpiku

W Tarnowie odbędą się kolejne badania dla honorowych dawców szpiku kostnego.

Akcję zaplanowano w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca w budynku UMT przy ul. Goldhammera 3 w godzinach od 10.00 do 14.00. – Grupy powyżej 10 osób prosimy zgłaszać do 19 marca pod adresem kropla@kropla.okay.pl lub pod numerem telefonu 668 478 455. Należy podać nazwę szkoły, opiekuna grupy oraz przybliżoną godzinę przybycia. Te informacje są nam potrzebne, aby uniknąć większych kolejek – informują organizatorzy.

Honorowymi dawcami szpiku mogą zostać osoby pełnoletnie, spełniające warunki zdrowotne, podobnie jak w przypadku krwiodawców. W dniu rejestracji należy koniecznie zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dowód tożsamości.

Akcje oddawania krwi dla kandydatów na dawców szpiku kostnego odbywają się w Tarnowie dwa razy rok roku: w Mikołajki oraz w pierwszy dzień wiosny. Są one współfinansowane z budżetu samorządu. – To jedyny taki przypadek w Polsce – mówi prezes Kropli Katarzyna Duraj.

Stowarzyszenie Kropla istnieje od dziesięciu lat. Od początku istnienia pomaga w zbieraniu funduszy na finansowanie podstawowych badań dla dawców szpiku kostnego oraz przeprowadza rekrutację dawców. Efekt to ponad 3,5 tys. honorowych dawców szpiku. W tej grupie jest 5 czynnych dawców, a 3 kolejnych rozpoczęło procedurę przeszczepową. Wśród podopiecznych było 7 dzieci i ponad 15 dorosłych.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma