Nowy numer 21/2018 Archiwum

Rada Diecezjalna o rodzinie

Wieczory dla zakochanych, wspólnota Sychar i małżeństwa niesakramentalne były tematem obrad.

Kontynuacja tradycyjnych form przygotowania do sakramentu małżeństwa, ale w bardziej profesjonalnej formie, wprowadzanie nowych form pomocy rodzinie, jak np. wspólnota trudnych małżeństw Sychar, czy lepsze przeszkolenie młodzieży ze wspólnot katolickich pod kątem medialnym to niektóre wnioski z kolejnego posiedzenia Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

Spotkanie odbyło się 15 III w tarnowskim seminarium i poświęcone zostało tematowi duszpasterstwa małżeństw i rodzin. Na temat chrześcijańskiej wizji małżeństwa i rodziny w nauczaniu Jana Pawła II mówił ks. dr infułat Adam Kokoszka. Ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej kurii, przybliżył temat duszpasterstwa małżeństw i rodzin w diecezji tarnowskiej w kontekście i perspektywie Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Na temat przygotowania do małżeństwa – wieczorów dla zakochanych, rekolekcji dla narzeczonych i poradni przedmałżeńskich mówili Sylwia i Dominik Kuligowie, diecezjalni doradcy życia rodzinnego.

W ramach posiedzenia rady odbyły się również spotkania w grupach. Tematyka dotyczyła m.in. katechezy przedmałżeńskiej, nowych formach duszpasterstwa małżeństw i rodzin, związków niesakramentalnych.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma