Nowy numer 33/2018 Archiwum

Najlepsi w Polsce

Decyzją Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Warszawie, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Szerzyn została wybrana najlepszą młodzieżową jednostką w Polsce w 2013 roku.

Ocena została dokonana w oparciu o obiektywne i precyzyjne kryteria konkursowe, które mierzyły wszystkie sfery działalności jednostki, zarówno bojową, kulturalną, jak i społeczną. Przesłana do audytu aplikacja dokumentująca prace młodych adeptów pożarnictwa z Szerzyn liczyła ponad 500 stron.

Najważniejsze działania to m.in. utworzenie własnej struktury organizacyjnej, ufundowanie Proporca MDP (sztandaru), organizowanie spotkań szkoleniowych z uczniami z Zespołu Szkół w Szerzynach, przygotowanie pokazów dla najmłodszych mieszkańców Szerzyn z okazji Dnia Dziecka, organizacja turniejów sportowych  i wycieczek, powołanie Młodzieżowej Drużyny Wolontariuszy PCK w Szerzynach i zorganizowanie zbiórki pieniędzy, udział w pokazie ratownictwa na imprezie Dzień Rodziny w Szerzynach.

Młodzieżową Drużynę Pożarniczą tworzy 16 osób, którymi opiekują się druhowie Krystian Furman i Kamil Mitoraj. Nadzór merytoryczny MDP zapewniają, od strony bojowej i pożarniczej druh Grzegorz Dłuski, komendant gminny w Szerzynach, natomiast od strony finansowej i organizacyjnej druh Grzegorz Gotfryd, wiceprezes OSP Szerzyny.

– Bardzo się cieszę, że pasja młodych strażaków z Szerzyn została zauważona i wyróżniona. Zdaję sobie sprawę ile było pracy, poświęcenia, wyrzeczeń, aby w pełni zorganizować grupę młodych i ambitnych ludzi, którzy nie szczędzili swojego czasu, by jak najlepiej się przygotować do współzawodnictwa na szczeblu kraju. Wymagające kryteria oceny dodatkowo mobilizowały do pracy – mówi Grzegorz Gotfryd, wiceprezes OSP w Szerzynach.

W listopadzie 2012 roku na zaproszenie wiceprezesa Gotfryda jednostkę z Szerzyn odwiedził ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż, który uroczyście poświęcił Izbę Tradycji OSP w Szerzynach i spotkał się ze strażakami, w tym ze zwycięską Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. We wrześniu tego roku jednostka OSP z Szerzyn będzie obchodzić 135. rocznicę utworzenia.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma