Nowy numer 3/2021 Archiwum

Brat naszego Boga

Karol Wojtyła o św. Bracie Albercie w tarnowskim Teatrze im. Solskiego.

Teatr im. Ludwika Solskiego im. L. Solskiego zaprasza kapłanów i parafian z diecezji na spektakl „Brat naszego Boga”. Autorem dramatu jest Karol Wojtyła. Sztukę wyreżyserował  Tomasz Piasecki. Spektakle odbędą się 27 kwietnia, w dzień kanonizacji Jana Pawła II, o godz. 18 oraz 29 kwietnia o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. – „Brat naszego Boga" to dramat pisany w drugiej połowie lat 50., jednak doczekał się premiery dopiero w grudniu 1980 roku. Była to pierwsza sztuka Karola Wojtyły wystawiona w Polsce. Sztuka została zainspirowana postacią żyjącego na przełomie XIX i XX wieku Adama Chmielowskiego. Chmielowski, malarz i teoretyk sztuki, stał się założycielem zgromadzenia albertynów i jako brat Albert zajmował się w Krakowie pomocą biednym, upośledzonym i chorym – wyjaśnia Krzysztof Bogusz.

Zarówno reżyser Tomasz Piasecki jak i odtwórca głównej roli, Ireneusz Pastuszak, podkreślają aktualność tematu sztuki, mimo upływu ponad 60 lat od jej napisania. – Dzisiaj często przechodzimy obok biedy obojętnie – ocenia Tomasz Piasecki – Jedna z ważniejszych myśli tego spektaklu to zarazem pytanie: co mogę dla tych najbiedniejszych zrobić, co możesz zrobić ty? I jeśli ktoś po przedstawieniu dojdzie do wniosku, że coś może zrobić dla najbiedniejszych, to już będzie jakiś sukces – dodaje.

Ceny biletów: bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł. Dla zorganizowanych grup  szkolnych bilety w atrakcyjnej cenie 15 zł od osoby. Bilety dla niepełnosprawnych w cenie 10 zł. – Spektakl „Brat naszego Boga” będzie z pewnością dla wielu osób niezwykłym sposobem na przeżycie kanonizacji Jana Pawła II oraz czerpanie z jego bogatej nauki o miłości bliźniego  za pośrednictwem sztuki – mówi Krzysztof Bogusz.  

Czas trwania spektaklu:  60 minut. Rezerwacje oraz sprzedaż biletów codziennie od 8.00 do 17.00 w kasie Teatru – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: k.bogusz@teatr.tarnow.pl.

"Brat naszego Boga"   "Brat naszego Boga"
Paweł Topolski
"Brat naszego Boga"   "Brat naszego Boga"
Paweł Topolski

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama