Nowy numer 49/2020 Archiwum

24 godziny dla Pana

Wspólną modlitwą diecezja tarnowska odpowiada na apel papieża.

Modlitwa, adoracja i spowiedź w godzinach wieczornych – tak w diecezji tarnowskiej przeżywane będą „24 godziny dla Pana”. Podobnie będzie na całym świecie. Dzień pojednania z Bogiem odbędzie się z inicjatywy Papieskiej Rady ds. Rozkrzewiania Nowej Ewangelizacji.

Czuwanie i spowiedź zostały zaplanowane z piątku na sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu. Mają mieć charakter adoracyjno-pokutny. 28 marca o godz. 17 papież Franciszek będzie przewodniczył nabożeństwu pokutnemu w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Po jego zakończeniu nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i celebracja sakramentu pokuty i pojednania w bazylice watykańskiej oraz w innych wybranych kościołach Rzymu i całego świata.

W sobotę, 29 marca o godz. 17.00 w kościele Santo Spirito in Sassia, rzymskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zostanie uroczyście zakończona ta inicjatywa w czasie celebracji pierwszych nieszporów z IV Niedzieli Wielkiego Postu, czyli niedzieli "Laetare".

W kościołach diecezji tarnowskiej wierni też zgromadzą się na modlitwie w intencji papieża Franciszka, wszystkich kapłanów spowiadających w okresie Wielkiego Postu oraz wiernych, którzy pragną pojednać się z Bogiem, a także tych, którzy o tym nie myślą.

W piątek (28 marca) o 17.00 w łączności z papieżem w parafiach zostanie zorganizowane nabożeństwo pokutne. Będzie ono połączone z Drogą Krzyżową oraz możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty. Wierni wezmą też udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie też ona kontynuowana w sobotę, a zakończy się uroczystymi nieszporami o godz. 17 w łączności z papieżem Franciszkiem. – Szczególnymi miejscami „24 godzin dla Pana” będą w naszej diecezji wszystkie bazyliki oraz kościół parafialny w Białej Niżnej, przeżywający w tym dniu nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego w kurii diecezjalnej w Tarnowie.

W tarnowskiej katedrze w piątek o godz. 17 rozpocznie się nabożeństwo pokutne, połączone z Drogą Krzyżową. Następnie po Mszy św. wieczornej i Drodze Krzyżowej, prowadzonej przez młodzież, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 22. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi. Natomiast w sobotę o godz. 17 rozpoczną się – w łączności z ojcem świętym – nieszpory.

W kościele księży filipów w Tarnowie w piątek, 28 marca po wieczornej Mszy św. w łączności z papieżem Franciszkiem odbędzie się „Noc spowiedzi”. Potrwa ona od godz. 19 do 21. W tym czasie będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. – Owocem tego dnia niech będą dobrze zaplanowane w tym roku dni spowiedzi parafialnej przed świętami uwzględniające również wieczorne godziny spowiedzi dla osób pracujących oraz możliwość spowiedzi tuż przed świętami dla tych, którzy powracają na święta z zagranicy – dodaje ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego.

Posłuchaj ks. Zbigniewa Pietruszki:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama