Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nie ma wychowania bez zasad

W Dębicy odbyła się konferencja: "Rodzina i edukacja wobec zmian cywilizacyjnych - jak znaleźć drogę?" Jej organizatorami było Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Dębica, Instytut Pedagogiki KUL i Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego "Dobroć".

- Rodzina decyduje o rozwoju młodego człowieka, który korzysta także z systemu edukacji, w naszym powiecie jest mocno rozwiniętego. To jest duże wyzwanie, jak robić to dobrze, jak wychowywać - przyznaje Stanisław Bielawa, starosta dębicki. Zdaniem wiceburmistrza Mariusza Trojana zmiany cywilizacyjne niosą ze sobą siłę niszczącą wzorzec tradycyjnej rodziny. - Nie może być zgody na tolerancję wychowania bez zasad moralnych. W związku z tym mamy problem z ideologią gender - mówi.

W czasie konferencji referaty wygłosili m.in. ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, który mówił o ideologii gender, kryjącą się za maską nauki; dr Dorota Bis, która zastanawiała się  czy media są sprzymierzeńcem procesu wychowania; a także o. Mariusz Bigiel SJ, który mówił o dwóch przeciwstawnych wzorcach wychowania: Makarence i Jezusie Chrystusie.

Nie ma wychowania bez zasad   Grzegorz Brożek /GN Nie ma wychowania bez zasad   Grzegorz Brożek /GN Nie ma wychowania bez zasad   Grzegorz Brożek /GN

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nie ma wychowania bez zasad   Grzegorz Brożek /GN Nie ma wychowania bez zasad   Grzegorz Brożek /GN
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama