Nowy numer 49/2020 Archiwum

"Iskra Miłosierdzia" już w Tarnowie

W ramach przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zorganizowała ogólnopolską akcję "Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia".

30 III w Łagiewnikach od kardynała Stanisława Dziwisza i abp. Celestino Migliore lampiony otrzymali przedstawiciele fundacji z poszczególnych diecezji, prezydent RP Bronisław Komorowski oraz m.in. przedstawiciele instytucji, zakonów, Caritas Polska.

Do diecezji tarnowskiej przywiozły je stypendystki: Justyna Bratko i Marzena Bajorek. Justyna pochodzi z parafii Wietrzychowice (miejscowość Sikorzyce), obecnie studiuje na AGH w Krakowie, Marzena jest z parafii Rzepiennik Biskupi i studiuje na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W Łagiewnikach obecny był również ks. Tadeusz Michalik, koordynator diecezjalny fundacji.

W Łagiewnikach obecny był również ks. Tadeusz Michalik, koordynator diecezjalny fundacji   W Łagiewnikach obecny był również ks. Tadeusz Michalik, koordynator diecezjalny fundacji
arch. GN
W Niedzielę Palmową światło powędruje dalej. Tego dnia biskup Andrzej Jeż przekaże je delegacjom młodzieży z poszczególnych dekanatów i dzięki nim trafi ono do wszystkich parafii diecezji.

– 27 kwietnia światło zostanie wystawione w kościołach. Wierni mogą zabrać je do swoich domów, aby wokół niego gromadzić się na modlitwie w dzień kanonizacji – mówi ks. Paweł Górski. – Idea lampionu jest również realizacją słów Jana Pawła II, abyśmy byli świadkami Bożego miłosierdzia i przekazali jego iskrę na cały świat – dodaje.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama