Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pomoc dotarła na Ukrainę

Dary trafią do osób z Krysowic i parafian ks. Zbigniewa Pabjana, pochodzącego z naszej diecezji.

Siostra Emiliana z Krysowic na Ukrainie odebrała z Tarnowa dary zebrane w ramach zbiórki ogłoszonej przez tarnowskich Maltańczyków. – Dary dojechały już na Ukrainę, a na granicy był „cud”. Siostra przejechała nie otwierając nawet samochodu. To bardzo cieszy i daje nadzieję na powodzenie kolejnego transportu żywności – dodaje Grzegorz Olszówka, koordynatora działań socjalnych stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów, pomysłodawca i koordynator akcji.

Dary trafią do osób potrzebujących z Krysowic i okolic oraz trzech parafii ks. Zbigniewa Pabjana, pochodzącego z naszej diecezji. – Serdeczne dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali dary, często sami nie mając zbyt wiele. Szczególne podziękowania dla Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich z Tarnowa na czele z panią prezes Bogusławą Romaniewską za ofiarowaną pomoc materialną. Dziękuję wszystkim osobom, tym osobiście mi znanym i tym, którzy przynieśli żywność lub podali paczki przez inne osoby – dodaje G. Olszówka.

Zbiórka żywności trwa nadal. Najpotrzebniejsze produkty to: konserwy mięsne i rybne, makaron, ryż, kasza, olej, cukier, mąka. Dary można dostarczyć osobiście do p. Grzegorza (Sekcja Dokumentacji i Rozliczeń Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie I piętro obok SOR) lub do recepcji pierwszego budynku Hotelu Pracowniczego obok szpitala św. Łukasza w Tarnowie (czynne całą dobę we wszystkie dni tygodnia).

Akcję zorganizowali tarnwoscy Maltańczycy   Akcję zorganizowali tarnwoscy Maltańczycy
arch. GN
Dary odebrała s. Emiliana z Krysowic   Dary odebrała s. Emiliana z Krysowic
arch. GN

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama