Nowy numer 24/2018 Archiwum

Gabriel nadchodzi

Od przyszłego roku tarnowscy diecezjanie będę mieli swój dziennik religijno-społeczny.

To już pewne. Od przyszłego roku tarnowscy diecezjanie będą mieli swój dziennik „Gabriel codzienny”. – Gabriel to ten, który zwiastuje. My chcemy być takimi zwiastunami. Ponieważ lokalne dzienniki świeckie ograniczają działalność na naszym terenie, my zajmiemy ich miejsce jako czasopismo społeczno-religijne. Docelowo będzie liczył 32 strony, a na początku zaczniemy od 16. To ważny krok w rozwoju naszej prasy diecezjalnej i ogólnie mówiąc mediów. Już bp Józef Życiński zaplanował założenie takiego dziennika, a dodatkowo telewizji diecezjalnej „Dunajec” i wysłania w kosmos pierwszego diecezjalnego satelity „Kinga1” – mówi jeden z dziennikarzy, który będzie odpowiedzialny za tworzenie nowego zespołu. – Na razie nie chcę zdradzać szczegółów, powiem tylko, że dziennik będzie bogato ilustrowany – dodaje.

Jak dowiedział się TGN, nowy dziennik miałby powstać z fuzji tarnowskiej mutacji „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznika „Na fali” wydawanego przez RDN Małopolska. Z powstania nowego dziennika cieszą się mieszkańcy Nowego Sącza, którzy wypowiedzieli się w specjalnej ankiecie. – To świetna wiadomość, bo od lat czekaliśmy na gazetę, która coś więcej powie o naszym regionie. Czujemy się trochę przytłoczeni przez Tarnów, ale dziennik to zmieni. Choć marzyliśmy o powstaniu „Sądeckiego Gościa Niedzielnego” – przyznają ankietowani.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma