Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tryptyk na moście

W Mościckim Ośrodku Szkoleniowo-Terapeutycznym odbył się trzeci, ostatni seans filmowy w ramach festiwalu "Familijny Tryptyk Filmowy".

W tegorocznej edycji w klubowych klimatach widzowie obejrzeli trzy filmy w trzy niedzielne wieczory.

Mężczyźni obejrzeli film Piotra Trzaskalskiego „Mój rower", który porusza temat relacji ojca i syna oraz przedstawia męski konflikt na linii starość-młodość-dzieciństwo.

Dla pań zaprezentowano film „Jak ona to robi", którego reżyserem jest Douglas McGrath. W komedii przewijają się wątki pracy, rodziny, miłości, przyjaźni i zauroczenia, a odtwórczyni głównej roli Sarah Jessica Parker wydaje się być odzwierciedleniem wszystkich emocji i uczuć rodzących się w sercu każdej kobiety.

Na zakończenie festiwalu widzowie obejrzeli film Anny Pluteckiej-Mesjasz pt. „Nad życie". Film opowiada o ostatnich latach życia Agaty Mróz (Olga Bołądź), tarnowskiej gwiazdy sportu należącej do narodowej drużyny siatkarskiej tzw. "polskich złotek". W rolę jej męża wcielił się Michał Żebrowski, a lekarkę opiekującą się Agatą zagrała Danuta Stenka.

Po każdej projekcji widzowie mogli podzielić się swoimi przeżyciami i emocjami w rozmowie moderowanej przez dr. Wacława Srebro.

Autorem festiwalu było stowarzyszenie KANON, a jego współorganizatorem Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Gość Niedzielny patronował wydarzeniu, a projekt był współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma