Nowy numer 48/2022 Archiwum

Gimnazjum w Borkach

Nadanie szkole imienia Jana Pawła II miało miejsce 12 maja 2011 roku.

Do najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły należą: coroczne konkursy tematyczne dotyczące życia i twórczości bł. Jana Pawła II, coroczne konkursy artystyczne: plastyczne, muzyczne, wystawy prac plastycznych, coroczny udział w spotkaniach, forach przeznaczonych dla Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, prowadzenie kroniki papieskiej dotyczącej działań podejmowanych w związku z osoba patrona, akademie  środowiskowe związane z rocznicą śmierci bł. Jana Pawła II oraz rocznicą nadania szkole jego imienia, udział reprezentacji szkoły w ogólnopolskim zjeździe Rodziny  Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie, udział w ogólnopolskim konkursie „Myśli Jana Pawła II”, wycieczka nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Borkach do Watykanu (grób Jana Pawła II) w pierwszą rocznicę nadania szkole  jego imienia.

Szkoła zaplanowała na uroczystość kanonizacji akademię z okazji 9. rocznicy śmierci bł. Jana Pawła II, akademię środowiskową oraz udział w nabożeństwie z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II, konkurs tematyczny pt. „Świadek Ewangelii i człowiek modlitwy”, konkurs plastyczny z galerią nagrodzonych prac pt. „Niestrudzony pielgrzym”, koncert pieśni i piosenek w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II przeznaczony dla społeczności szkolnej. Ponadto zostanie wykonana gazetka ścienna przybliżająca postać papieża. Zostanie też zorganizowany konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Pawła II. Informacje o zaplanowanych wydarzeniach zostaną też zrelacjonowane w gazetce szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły pt. „Jan Paweł II – dawca wolności” oraz „Jan Paweł II jako znawca kultury i miłośnik sztuki”.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.