Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przyjmij stażystę 50+

Projekt "50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni" realizują Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Stowarzyszenie "Wiosna" oraz 4 powiatowe urzędy pracy, m.in. w Tarnowie i Nowym Sączu.

- Od kilku tygodni jest na stażu w naszej szkole pani Monika - stażystka projektu 50+  - opowiada Magdalena, nauczycielka w jednej ze szkół. - Mimo że pracuje u nas od niedawna, dała się poznać jako osoba obowiązkowa i sumienna, chętna do podejmowania wszelkich zleconych jej zadań, jak również występująca z inicjatywą. Zaproponowała np. prowadzenie kółka dziennikarskiego i stworzenie gazetki szkolnej.

Pani Monika jest uczestniczką pilotażowego projektu 50+, w którym wspierane są osoby bezrobotne powyżej 50. roku życia z  powiatów tarnowskiego, nowosądeckiego, chrzanowskiego, Tarnowa i Krakowa. Uczestnicy wspierani są też płatnymi stażami w instytucjach i przedsiębiorstwach Małopolski. Oczekujący na staż doświadczenie mają w takich specjalnościach, jak: pracownik kadrowy, ochroniarz, spawacz, pracownik sklepu, florystka, sprzątaczka, opiekunka dzieci, elektryk, pracownik taśmy produkcyjnej, ślusarz, pomoc kuchenna. Staż jest możliwością poznania potencjalnego pracownika. Dodatkową korzyścią dla pracodawcy jest fakt, że może to zrobić zupełnie za darmo - stażyści otrzymują stypendium z funduszy projektu. Do jego obowiązków należy jedynie zapewnienie miejsca pracy dla praktykanta i narzędzi niezbędnych do wykonywania przydzielonych mu zadań, a także wyznaczenie opiekuna stażu.

Więcej informacji: www.50plus.dzialaj.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama