Nowy numer 24/2018 Archiwum

Przyjmij stażystę 50+

Projekt "50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni" realizują Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Stowarzyszenie "Wiosna" oraz 4 powiatowe urzędy pracy, m.in. w Tarnowie i Nowym Sączu.

- Od kilku tygodni jest na stażu w naszej szkole pani Monika - stażystka projektu 50+  - opowiada Magdalena, nauczycielka w jednej ze szkół. - Mimo że pracuje u nas od niedawna, dała się poznać jako osoba obowiązkowa i sumienna, chętna do podejmowania wszelkich zleconych jej zadań, jak również występująca z inicjatywą. Zaproponowała np. prowadzenie kółka dziennikarskiego i stworzenie gazetki szkolnej.

Pani Monika jest uczestniczką pilotażowego projektu 50+, w którym wspierane są osoby bezrobotne powyżej 50. roku życia z  powiatów tarnowskiego, nowosądeckiego, chrzanowskiego, Tarnowa i Krakowa. Uczestnicy wspierani są też płatnymi stażami w instytucjach i przedsiębiorstwach Małopolski. Oczekujący na staż doświadczenie mają w takich specjalnościach, jak: pracownik kadrowy, ochroniarz, spawacz, pracownik sklepu, florystka, sprzątaczka, opiekunka dzieci, elektryk, pracownik taśmy produkcyjnej, ślusarz, pomoc kuchenna. Staż jest możliwością poznania potencjalnego pracownika. Dodatkową korzyścią dla pracodawcy jest fakt, że może to zrobić zupełnie za darmo - stażyści otrzymują stypendium z funduszy projektu. Do jego obowiązków należy jedynie zapewnienie miejsca pracy dla praktykanta i narzędzi niezbędnych do wykonywania przydzielonych mu zadań, a także wyznaczenie opiekuna stażu.

Więcej informacji: www.50plus.dzialaj.pl.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma