Nowy numer 49/2020 Archiwum

Gimnazjum w Borzęcinie

Młodzież będzie czuwać na modlitwie w wigilię kanonizacji Jana Pawła II.

Szkoła otrzymała imię Jana Pawła II 16 czerwca 2005 roku. Podejmowane inicjatywy na terenie szkoły, we współpracy z parafią i innymi instytucjami z  Borzęcina, to m.in. organizowanie wycieczek do miejsc związanych z patronem: Wadowice, Niegowić, Kraków, Zakopane, Kalwaria Zebrzydowska, Stary Sącz, Częstochowa, Łagiewniki, przygotowanie spektakli teatralnych na podstawie utworów Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”, „Hiob”, „Przed sklepem jubilera”, przygotowanie przedstawień i montaży słowno-muzycznych z okazji rocznicy śmierci, beatyfikacji.

Szkoła włącza się w organizację Dnia Papieskiego, realizuje zadania wynikające z kalendarza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uczniowie mogą brać udział w konkursach plastycznych i recytatorskich, interpretujących myśli ojca świętego. Dziełem bliskim patronowi jest Szkolne Koło Wolontariatu. Wreszcie młodzież prowadzi modlitwę różańcową i nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Janem Pawła II. Z okazji kanonizacji Jana Pawła II zaplanowano wycieczkę szlakiem papieskim, spektakl lub montaż słowno – muzyczny „Jan Paweł II – droga do świętości” oraz nocne czuwanie w wigilię kanonizacji.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.