Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zespół Szkół w Gromniku

Mecz siatkówki przez całą dobę i maraton dla Jana Pawła II to niektóre z inicjatyw cyklicznie odbywających się w szkole.

Szkoła nosi imię Jana Pawła II od 2006 roku. W związku z osobą patrona podejmowane były różnego rodzaju inicjatywy, m.in.: organizowanie Dna Patrona Szkoły na Jamnej w październiku każdego roku szkolnego. W programie m.in. rajd pieszy, uroczysta Msza św. poczęstunek, tańce integracyjne; 24-godzinny mecz siatkarski pod hasłem „Pamiętamy dla Ciebie Gramy”, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele, samorządowcy, parlamentarzyści ziemi tarnowskiej, przedstawiciele służb mundurowych i wszyscy chętni. Do tej pory odbyły się trzy takie imprezy w 2010, 2011 i 2013 roku. Kolejną zrealizowaną inicjatywą był Maraton Biegowy Na Jamną w 2008 roku. Uczniowie przygotowują akademie, przedstawienia teatralne.

Z okazji kanonizacji w kwietniu br. odbędzie się konkurs poezji Jana Pawła II, zostanie przygotowana akademia, a cała szkoła będzie uczestniczyć we Mszy św. połączonej z Drogą Krzyżową.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.