Nowy numer 49/2020 Archiwum

Gimnazjum w Korzennej

W roku kanonizacji będą poznawać Jana Pawła II jako przyjaciela młodzieży.

Gimnazjum w  Korzennej nosi imię Jana Pawła II od 18 maja 2007 roku, kiedy to bp Wiktor Skworc oficjalnie poświęcił sztandar szkoły, ufundowany przez rodziców i nadał gimnazjum imię papieża Polaka. Dzień ten stał się Świętem Szkoły – Dniem Patrona.

W związku z patronem młodzież szkolna pod czujnym okiem dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i pomocy rodziców, podejmuje wiele cennych inicjatyw, aby oddawać hołd bł. Janowi Pawłowi II. Szczególnie uroczyście obchodzimy Święto Szkoły, kiedy to po mszy św. i akademii rozstrzygamy konkursy: literacki, recytatorski, wiedzy, plastyczny, pogłębiające wiedzę o życiu Jana Pawła II i Jego posłudze kapłańskiej. W ubiegłym roku, oprócz konkursów, cała społeczność szkolna uczestniczyła w I Rajdzie Gimnazjalnym do Mogilna i we mszy św. polowej.

« 1 2 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.