Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gimnazjum w Luszowicach

Przez Rodzinę Szkół Jana Pawła II uczniowie zaprzyjaźnili się z mazurskimi kolegami i koleżankami.

Nadanie gimnazjum imienia Jana Pawła II z okazji 25. rocznicy jego pontyfikatu odbyło się 4 października 2003 roku. Uroczystość ta zbiegła się z jubileuszem 150-lecia powstania pierwszej szkoły w Luszowicach.

Jedną z ostatnich najważniejszych inicjatyw związanych z Patronem są kontakty i wymiana z nauczycielami i uczniami z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu. – Nasi przyjaciele gościli u nas już dwa razy, a i my byliśmy na Mazurach.  Każde takie spotkanie rozpoczynamy  Eucharystią.  Podczas kilku dni wspólnie spędzamy czas, zwiedzamy ciekawe zakątki Polski, miejsca związane z Ojcem Świętym,  poznajemy ich historię,  tym samym poznajemy nauczanie naszego Patrona i pielęgnujemy jego dziedzictwo. Razem byliśmy między innymi w Krakowie, Łagiewnikach, Wadowicach, Auschwitz-Birkenau, na polach Grunwaldu, w Gdańsku, Tatrach. Nie zabrakło i spływów kajakowych rzeką Wel. Co roku  widzimy się również w Częstochowie na spotkaniu Ogólnopolskiej  Rodziny Szkół Jana Pawła II – informuje szkoła.

W związku ze zbliżającą się kanonizacją  uczniowie Zespołu Szkól biorą udział w VII edycji regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez Jana Pawła II „Bądź wielkim”, dzieci z klas I-III poznają postać papieża Polaka z książek Joanny Krzyżanek „O tym, jak Karolek został papieżem i kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską” oraz „O tym, jak Jan Paweł II został błogosławionym”. Zaproszeni do klas goście czytają fragmenty tych publikacji. Najmłodsi oglądną także film o Janie Pawle II.  Nie zabraknie apelu z okazji kolejnej rocznicy śmierci pt.: „Droga do świętości”, okolicznościowych gazetek, czytania na lekcjach religii, wychowawczych i języka polskiego tekstów i wierszy Jana Pawła II. Najważniejszym punktem stanie się modlitewne czuwanie w kościele w sobotę 26 kwietnia br., przygotowane przez młodzież gimnazjalną pod kierunkiem nauczycieli i  we współpracy z parafią. Montaż słowno-muzyczny będzie dotyczył tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.