Nowy numer 24/2018 Archiwum

Szkoła podstawowa w Łęgu Tarnowskim

Uczniowie pomagają dzieciom w dalekiej Boliwii, nie zapominają również o najuboższych kolegach.

Nadanie imienia nastąpiło dnia 16 października 2003 roku. – Od tego czasu prowadzimy pracę wychowawczą w oparciu o nauczanie patrona, obchodzimy uroczystości szkolne związane z Janem Pawłem II, wśród których najważniejsze miejsce zajmuje Święto Patrona Szkoły obchodzone 16 października w rocznicę nadania imienia. Corocznie uczestniczymy w spotkaniach Rodzin Szkół im. Jana Pawła II. W naszej szkole aktywnie działa  Koło Turystyczno-Pielgrzymkowe, w ramach którego cyklicznie organizowane są pielgrzymki do miejsc związanych z bł. Janem Pawłem II oraz wyjazdy turystyczno-pielgrzymkowe w góry szlakami papieskimi – informuje dyrekcja.

W każdej sali lekcyjnej znajduje się gazetka ścienna dotycząca postaci patrona szkoły, za której przygotowanie i aktualizowanie odpowiada każdy zespół klasowy. Ponadto na szkolnych korytarzach znajduje się wiele materiałów graficznych i wizualnych związanych z Janem Pawłem II.

W związku z kanonizacją realizowane są następujące inicjatywy: zbiórki klasowe pieniędzy na misje w Boliwii 16 dnia każdego miesiąca, świąteczna paczka – pomoc dla uczniów z rodzin ubogich sfinansowana przez nauczycieli, spotkania z misjonarzami pracującymi w krajach misyjnych, konkurs wiedzy o patronie szkoły, konkurs plastyczny „Moja droga do świętości” i „Droga do świętości Jana  Pawła II”, comiesięczne wspólne rozważanie myśli bł. Jana Pawła II w zespołach klasowych, zebranie opisanych przez uczniów dobrych uczynków, jako daru wdzięczności za kanonizację bł. Jana Pawła II.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.