Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szkoła podstawowa w Łoniowej

Jan Paweł II został jej patronem w 2006 roku. Corocznie 17 października organizowany jest Dzień Patrona.

Jan Paweł II został jej patronem w 2006 roku. Od tego momentu każdego 17 października organizowany jest Dzień Patrona. Szkoła prezentowała się podczas IX Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji tarnowskiej w marcu 2010 roku. W tym samym roku dorobek szkoły mogli zobaczyć mieszkańcy Łoniowej w ramach wystawy przy kościele parafialnym w Łoniowej.

Od 2010 roku uczniowie biorą udział w Gminnym Konkursie Informatycznym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Dębno pod hasłem „Jan Paweł II do młodych”, w corocznych uroczystościach środowiskowych związanych z rocznicami wyboru papieża, jego śmierci oraz beatyfikacji. Podejmuje się szereg działań wychowawczo-dydaktycznych prowadzonych od 2006 roku związanych z postacią patrona jak: konkursy plastyczne, literackie, turnieje wiedzy, wystawy, prezentacje multimedialne.

Z okazji kanonizacji planowana jest międzyszkolna akademia ku czci św. Jana Pawła II.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.