Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zespół szkół nr 1 w Męcinie

Od czterech lat szkoła organizuje konkurs pod hasłem „ Szukałem Was - idziemy za Tobą”.

Konkurs o Janie Pawle II   Konkurs o Janie Pawle II
Archiwum Szkoły
Uroczyste nadanie imienia Jana Pawła II miało miejsce 20 maja 2006 roku. – Słowa zawarte w nauczaniu bł. Jana Pawła II przewijają się przez każdą dziedzinę działalności szkolnej. Jest on autorytetem moralnym i niedoścignionym wzorcem do naśladowania dla naszych wychowanków. Mając na uwadze zaangażowanie naszego patrona w różne sfery życia, oddanie dla bliźnich, staraliśmy się zachęcać naszych uczniów do aktywnego rozwoju, pracy nad sobą a także poświęcenia i pomocy innym. Jedną z inicjatyw, służącą rozwijaniu talentów i zainteresowań był udział naszych uczniów w licznych konkursach: ogólnopolskim konkursie wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin” ( finaliści i laureaci etapu ogólnopolskiego i wojewódzkiego ), wojewódzkim konkursie „Twórczość poetycka Jana Pawła II”, powiatowym konkursie recytatorskim „ Jan Paweł II jako artysta”, konkursie recytatorskim „ Jan Paweł II – patron najgodniejszy”, międzynarodowym konkursie plastycznym „ Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary”, konkursie plastycznym „ Jan Paweł II w oczach dziecka”– informuje dyrektor Maria Lupa.

Na uwagę zasługuje fakt, że od czterech lat szkoła organizuje corocznie gminny konkurs o bł. Janie Pawle II pod hasłem „ Szukałem Was – idziemy za Tobą”. Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Odbywa się on w 4 kategoriach tematycznych dając możliwość uczestnikom zaprezentowania umiejętności wokalnych, recytatorskich, plastycznych oraz wykazania się wiedzą o życiu patrona. Uczniowie oprócz zmagań konkursowych uczestniczą również w zajęciach integracyjnych, doskonalą umiejętność pracy w grupie, przygotowują krótkie scenki teatralne, będące inscenizacją utworów bł. Jana Pawła II. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z roku na rok uczestniczy w nim coraz więcej osób.

« 1 2 3 4 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.