Nowy numer 48/2020 Archiwum

Niepubliczne gimnazjum w Piekiełku

Uczniowie spotkają się z Wandą Półtawską, świadkiem świętości Jana Pawła II.

Nosi imię Jana Pawła II od 18 października 2007 roku. Uczniowie poznają swojego patrona m.in. przez uczestnictwo w corocznej pielgrzymce do miejsc związanych z papieżem: Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Częstochowa, Kraków - Łagiewniki. W dniu Święta Szkoły organizowane są konkursy związane z patronem, okolicznościowa akademia, w której uczestniczą władze gminne, rodzice oraz emeryci.

W związku z kanonizacją uczniowie przygotowują okolicznościowe, tematyczne  albumy związane z życiem i nauką Jana Pawła II. Szkolna biblioteka ogłosiła konkurs literacki pt „Jan Paweł II w naszych sercach”, a 5 kwietnia 2014 roku odbędzie się  spotkanie dla środowiska lokalnego z Wandą Półtawską W przededniu kanonizacji odbędzie się w szkole uroczysta akademia.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.