Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przedszkole nr 10 w Brzesku

Chętnie mówią i śpiewają o Janie Pawle II. Także poza przedszkolem.

Placówka nosi imię Jana Pawła II od 31 marca 2007 roku. Od 2005 roku organizowane są w przedszkolu „Tygodnie Papieskie”, podczas których dzieci słuchając wierszy i pieśni mówiących o życiu patrona poznają jego osobę. Corocznie organizowane są konkursy i przeglądy, m.in. konkurs muzyczny „Pamiętamy, kochamy i śpiewamy Tobie, Janie Pawle II” oraz konkurs plastyczny „Jan Paweł II w oczach dziecka”.

Od 2007 roku bierzemy udział w Diecezjalnym Forum Szkół imienia Jana Pawła II. A w 2013 roku nasza placówka.  przedstawiła prezentacje swoich osiągnięć i działań podczas tego forum. W związku z kanonizacją nauczyciele i dzieci przygotują wieczornicę poezji Jana Pawła II i o Janie Pawle II (26 marca 2014 roku), akademię w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku z udziałem dzieci, rodziców i władz. Dzieci (27 kwietnia 2014 roku). Dzieci będą też aktywnie uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej za kanonizację naszego patrona – mówi Anna Cieśla.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.