Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zespół Szkół w Stobiernej

Uczniowie wielokrotnie byli laureatami w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich o Janie Pawle II.

Zespół Szkół w Stobiernej nosi imię  Jana Pawła II od 9 listopada 2006 roku. Do najważniejszych inicjatyw związanych z osobą patrona należą: coroczne uroczyste obchody Dnia Patrona jako dnia wolnego od zajęć dydaktycznych, rozpoczynającego się Mszą św. (z udziałem całej społeczności szkolnej, rodziców, przedstawicieli władz samorządowych, przyjaciół szkoły), z uroczystym montażem słowno-muzycznym poświęconym patronowi, powstanie kącika patrona szkoły z tablicą pamiątkową uświetniającą nadanie imienia z mottem, stała ekspozycja fotograficzna największych wydarzeń o patronie, uczestniczenie w życiu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II m.in. poprzez udział w spotkaniach rodziny, zbiórce funduszy np. na sztandar, przesyłanie informacji o szkole do albumów, ekspozycja dorobku związanego z patronem podczas diecezjalnych spotkań w Grodku nad Dunajcem itp.

Co roku organizowane są różnorodne szkolne konkursy o Janie Pawle II: literackie, recytatorskie, plastyczne, piosenki dla wszystkich uczniów z różnych grup wiekowych, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Pontyfikacie Jana Pawła II przeznaczony dla uczniów z 13 szkół  gminy Dębica. Szkoła współpracuje z hospicjum i bierze aktywny udział w międzypowiatowej charytatywnej akcji „Pola Nadziei” polegającej na całorocznej zbiórce funduszy na rzecz Domowego Hospicjum im. Jana Pawła II  w Dębicy poprzez organizację kiermaszów, kwesty przy kościele parafialnym i w szkole. W Zespole powstał Klub Wolontariusza podejmujący własne inicjatywy charytatywne i włączający się w pracę inicjatyw ogólnopolskich, np. Szlachetna Paczka, Caritas itp.

Uczniów brali udział w ogólnopolskich konkursach o Janie Pawle II, na których zdobyli I i III miejsce w Polsce w konkursie „Papież - Słowianin”, I i II miejsce w województwie oraz czołowe miejsca w gminie. Co roku odbywa się wycieczka śladami Jana Pawła II do Wadowice, systematycznie przesyłane są informacje z życia szkoły związane z patronem do lokalnych mediów i umieszczane na stronie internetowej szkoły, co roku przygotowywana jest uroczysta akademia w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Powstał też zespół, w skład którego wchodzą nauczyciele, którzy koordynują pracę wolontariuszy i całą działalność.

Z okazji kanonizacji odbędzie się koncert muzyczny oraz konkurs „Święty Uśmiechnięty”.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.