Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Podstawówka nr 23 w Tarnowie

Pobiegną na przełaj w międzyszkolnym konkursie dla Jana Pawła II.

Nosi imię Jana Pawła II od 13 czerwca 1994 roku, a 23 czerwca otrzymała sztandar. 25 października 2007 r szkoła obchodziła uroczystość otwarcia i poświęcenia szkolnej Izby Pamięci Jana Pawła II z udziałem ks. infułata Władysława Kostrzewy. W holu szkoły zostało umieszczone popiersie papieża oraz słynne papieskie słowa „Musicie sami od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Corocznie w październiku uroczyście obchodzone jest święto patrona szkoły połączone z pasowaniem uczniów klas pierwszych. Szkoła działa i uczestniczy w zjazdach Rodziny szkół Jana Pawła II.

W roku kanonizacji Jana Pawła II szkoła przygotowuje się do przeprowadzenia trzech konkursów religijno-papieskich: międzyszkolnego konkursu recytatorskiego poezji religijnej - Tarnów 2014 w dniu 4 kwietnia 2014roku, międzyszkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II „Święty Świętych” w dniu 15 maja 2014 roku, międzyszkolnego konkursu biegów przełajowych na cześć Jana Pawła II w czerwcu 2014 roku.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.