Nowy numer 25/2018 Archiwum

Perły Tarnowa rozdane

Tarnowskie Towarzystwo Naukowe przyznało swoje nagrody młodym naukowcom.

W Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej w Tarnowie odbyło się otwarte zebranie Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego. Prezes TTN prof. Kazimierz Wiatr przypomniał na początku spotkania postać Jana Pawła II z okazji 9. rocznicy jego śmierci. – Warto przypomnieć słowa wypowiedziane przez kard. Karola Wojtyłę na krótko przed wyborem na stolicę Piotrową: Ponieważ polska racja stanu, racja stanu każdego narodu, jest zgodna zawsze z godnością człowieka, najważniejszą sprawą dla każdego narodu i dla naszego narodu, jest człowiek. Człowiek dojrzały, człowiek świadomy, człowiek odpowiedzialny, człowiek wewnętrznie wolny! Człowiek duchowo dojrzały. Tylko na takich ludziach można budować przyszłość: przyszłość społeczeństw i również naszego narodu. Te uniwersalne słowa także i dziś nabierają szczególnego znaczenia! – mówi senator Wiatr.

Podczas spotkania zostały wręczone nagrody „Perły Tarnowa” za najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie. W tym roku przyznano nagrody za prace licencjackie i magisterskie. Otrzymali je: Agnieszka Starzykiewicz za pracę magisterską „Określenia przezwiskowe polskich celebrytów”, Paulina Kawa za pracę licencjacką „Gry językowe w nagłówkach tekstów o modzie i urodzie”, Jerzy Krzysztof Śpiewak-Sondej za pracę licencjacką „Ocena sytuacji przedsiębiorstw sektora MSP z branży IT w Tarnowie” oraz Joanna Prus za pracę magisterską „Analiza wywiadów telewizyjnych Moniki Olejnik w Kropce nad i”.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma