GN 48/2020 Archiwum

Wyznanie wiary

- Mamy taki zwyczaj, że modlimy się w ten sposób, wychodząc na nasze ulice, zawsze tydzień przed rekolekcjami - mówi ks. dr Kazimierz Fąfara, proboszcz parafii w Latoszynie.

– Plenerowa Droga Krzyżowa, odprawiana publicznie, to świadectwo wiary, miłości i łączności z Jezusem – mówi Irena Ciebień z parafii w Latoszynie. Po wieczornej Mszy św. tłum wiernych poszedł ulicami osiedla za Chrystusowym krzyżem, rozważając tajemnice męki Zbawiciela.

– Dźwigając na ramionach drewniane krzyże zrobione przez parafianina Henryka Królikowskiego, zjednoczyliśmy swoje życiowe krzyże z krzyżem Chrystusa cierpiącego, prześladowanego, odrzuconego i modliliśmy się o dobre owoce wielkopostnych rekolekcji parafialnych – dodaje I. Ciebień.

W tym roku nabożeństwo wierni rozpoczęli w parafialnym kościele i szli ulicami Orlą, Gumniską, przez kładkę do Latoszyna, aby zakończyć rozważania na dawnym cmentarzu cholerycznym, gdzie ks. Fąfara, proboszcz parafii, podziękował wszystkim za udział w tym niecodziennym nabożeństwie i udzielił błogosławieństwa.

Wyznanie wiary   Zdzisław Ciebień Wyznanie wiary   Zdzisław Ciebień

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyznanie wiary   Zdzisław Ciebień Wyznanie wiary   Zdzisław Ciebień

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama