Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wyznanie wiary

- Mamy taki zwyczaj, że modlimy się w ten sposób, wychodząc na nasze ulice, zawsze tydzień przed rekolekcjami - mówi ks. dr Kazimierz Fąfara, proboszcz parafii w Latoszynie.

– Plenerowa Droga Krzyżowa, odprawiana publicznie, to świadectwo wiary, miłości i łączności z Jezusem – mówi Irena Ciebień z parafii w Latoszynie. Po wieczornej Mszy św. tłum wiernych poszedł ulicami osiedla za Chrystusowym krzyżem, rozważając tajemnice męki Zbawiciela.

– Dźwigając na ramionach drewniane krzyże zrobione przez parafianina Henryka Królikowskiego, zjednoczyliśmy swoje życiowe krzyże z krzyżem Chrystusa cierpiącego, prześladowanego, odrzuconego i modliliśmy się o dobre owoce wielkopostnych rekolekcji parafialnych – dodaje I. Ciebień.

W tym roku nabożeństwo wierni rozpoczęli w parafialnym kościele i szli ulicami Orlą, Gumniską, przez kładkę do Latoszyna, aby zakończyć rozważania na dawnym cmentarzu cholerycznym, gdzie ks. Fąfara, proboszcz parafii, podziękował wszystkim za udział w tym niecodziennym nabożeństwie i udzielił błogosławieństwa.

  Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma