Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Odliczają dni

Gołkowice Górne: w miejscowej podstawówce temperatura przedkanonizacyjna wzrasta z każdym dniem.

Szkoła Podstawowa w Gołkowicach Górnych nosi imię Jana Pawła II od 16 października 1997 roku. W kalendarzu inicjatyw, wydarzeń związanych z patronem szkoły są: udział w comiesięcznej Mszy św. w bliskości 16. dnia każdego miesiąca, pielgrzymowanie razem z Ogólnopolską Rodziną Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, coroczne obchody Święta  Szkoły w dniu 16 października, organizacja ogólnopolskiego zjazdu szkół im. Jana Pawła II w 1999 roku, udział w spotkaniu z patronem podczas pielgrzymki Papieża do Ojczyzny w 1999 roku 14 czerwca w Łowiczu i 16 czerwca w Starym Sączu, pielgrzymka nauczycieli i pracowników szkoły do Rzymu w 2000 roku, udział w spotkaniu z Janem Pawłem II w Krakowie podczas ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 roku, współorganizowanie Dni Papieskich w parafii, podczas których uczniowie prezentowali montaże poetyckie lub przedstawienia przygotowane przez dzieci, upamiętnianie rocznic śmierci Jana Pawła II w formie apeli lub przedstawień, organizacja Gminnego Konkursu Ortograficznego z Janem Pawłem II, współorganizacja uroczystości odsłonięcia pomnika patrona w 2008 roku.

Z okazji zbliżającej się kanonizacji w szkole odlicza się dni do tego wydarzenia razem z „Małym Gościem Niedzielnym” przy pomocy zadań z kalendarzyka „Nieziemskie przyciąganie”. W 9. rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II uczniowie wysłuchali krótkiej refleksji przez szkolny radiowęzeł, wszyscy też wspólnie się modlili. W klasach został zorganizowany konkurs na aktualną gazetkę o Janie Pawle II. Z konkursów zaplanowano również turniej wiedzy, konkurs plastyczny „Świętość Jana Pawła II”. Cała społeczność szkolna weźmie udział w Mszy św. dziękczynnej za kanonizację. Zostanie przygotowany i przedstawiony program artystyczny „Recepta na świętość według Jana Pawła II” dla społeczności szkolnej i lokalnej. Powstanie kronika upamiętniająca działania szkoły związane z kanonizacją Jana Pawła II. Kronika zostanie przedstawiona w konkursie podczas Diecezjalnego Spotkania uczniów Szkół im. Jana Pawła II przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.