Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dar postanowień

Podole - Górowa: uczniowie szkoły podstawowej piszą postanowienia dobrych uczynków dla Jana Pawła II.

Wymagajcie od siebie, chociaż nikt nie wymagałby tego od was – te słowa towarzyszą nam od 16 października 2000 roku, kiedy to szkole podstawowej w Podolu - Górowej nadano imię Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., którą celebrował bp Władysław Bobowski. W czasie Eucharystii został poświęcony sztandar szkoły, a następnie w szkole przekazany akt nadania szkole imienia. Uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście wysłuchali pięknego i niezwykle wzruszającego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez młodzież. Z tej okazji wydano również okolicznościowy folder. Od tego dnia szkoła należy do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Praca wokół Patrona

Pod koniec marca 2001 roku w naszej szkole odbył się VIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Ustalono wtedy, że wydany zostanie folder promujący szkoły noszące imię papieża Polaka. Zdecydowano też, że każdego roku w październiku na Jasnej Górze będą odbywać się spotkania uczniów, nauczycieli i rodziców ze szkół  z całej Polski należących do Ogólnopolskiej Rodziny, a 18 maja takie spotkania organizowane będą w Wadowicach.

W 2002 roku liczna grupa z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Janem Pawłem II na Krakowskich Błoniach. 4 listopada 2002 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Ojcem Świętym w Watykanie. Wtedy też wręczono Papieżowi wydaną książkę.

« 1 2 3 4 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.