Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żyją patronem

Nowe Żukowice: uczniowie znają nie tylko Jana Pawła II, ale i najważniejsze miejsca jego życia.

Szkoła podstawowa im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach otrzymała to imię w 2005 roku. Należy do Ogólnopolskiej i Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II, w działalności której aktywnie uczestniczy. Co robimy i co mamy zamiar robić, aby ciągle przybliżać postać i naukę bł. Jana Pawła II społeczności naszej szkoły? Przede wszystkim organizujemy katechezy, akademie poświęcone nauce i osobie Jana Pawła II. Odwiedzamy miejsca, które nawiedził ojciec święty w swoich pielgrzymkach do Ojczyzny: Wadowice, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Tarnów, Zakopane, Ludźmierz, Sandomierz, Stary Sącz, szlaki papieskie w Tatrach. Zwiedzamy też miejsca związane z dzieciństwem, młodością i życiem kapłańskim Karola Wojtyły: dom rodzinny i muzeum w Wadowicach, muzeum Jana Pawła II w Krakowie, Centrum bł. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Uczniowie wyjeżdżają też do kina na filmy o Janie Pawle II.

Z okazji kanonizacji planowane są: uaktualnianie gablotki poświęconej Janowi Pawłowi II w naszej szkole, udział w spotkaniach Rodziny Szkół Jana Pawła II, rozwijanie kultu bł. Jana Pawła II przez udział w nabożeństwach, oddawanie hołdu relikwiom błogosławionego, organizowanie szkolnych konkursów dot. wiedzy o patronie. Szkoła włączy się w rywalizację w gminnym turnieju poświęconemu Janowi Pawłowi II (plastyczny, recytacja poezji Jana Pawła II, piosenki religijnej, wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II). Będziemy też uczestniczyć w organizacji gminnych uroczystości poświęconych kanonizacji papieża Polaka.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.