Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pan Jezus czeka

Biskup Andrzej Jeż poświęcił 9 kwietnia kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu w tarnowskim kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Urządzono ją z lewej strony prezbiterium, gdzie umieszczono wielką, odlaną monstrancję.

– Pomysł i potrzeba urządzenia kaplicy adoracji Jezusa Eucharystycznego wzięła się z codziennych obserwacji. W naszym kościele nie ma chwili, by nie modliły się choć jedna, dwie osoby – mówi ks. Czesław Haus, proboszcz parafii. To poszukiwanie bliskiego kontaktu z Jezusem przez wielu skłoniło parafię do urządzenia kaplicy i rozpoczęcia dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie adoracja zaczyna się po Mszy św. o godz. 8.00, a kończy przed Mszą św. o godz. 18.00. – Jestem głęboko przekonany, że Chrystus, ciągle czekający tu na ludzi, będzie przemieniał tych, którzy się będą z nim spotykać na adoracji – dodaje ks. Haus. W parafii powstała z okazji rozpoczęcia adoracji Honorowa Gwardia Najświętszego Sakramentu. Należy do niej 100 osób, które zobowiązały się przez jedną godzinę w tygodniu czuwać przy Najświętszym Sakramencie.

– Miejsca gdzie adorujemy Najświętszy Sakrament, gdzie wchodzimy w głęboką relację z Panem Jezusem są miejscami odnowy wewnętrznej, odnowy także naszego życia rodzinnego, zawodowego, bowiem przemienieni obecnością Pana jesteśmy w stanie przemieniać otaczający rzeczywistość mocą ożywczej Ewangelii – mówił bp Andrzej Jeż.

  Grzegorz Brożek /GN   Grzegorz Brożek /GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma