Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mistrzowie Polski

Mistrzowie Tarnowskiej Ligi Debatanckiej są także Mistrzami Polski Debat Oksfordzkich.

Finał odbył się 9 IV w Poznaniu. Mistrzowie z II LO w Tarnowie wystąpili w składzie: Gabriela Lis, Karolina Machalska, Michał Bąk, Borys Kuca. Opiekunką zespołu jest Anna Lipińska.

Po drodze do finału II LO z Tarnowa pokonało kolejno: II Społeczne Liceum im. P. Jasienicy z Warszawy, II LO z Poznania, zwycięzcę Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich - I LO z Katowic oraz w finale LO z Bydgoszczy. Tytuł finałowej debaty to „Polska to nie kraj dla młodych ludzi". Nasi mistrzowie bronili tej tezy.

- Wszystkie tezy były znane przed turniejem tylko o tezie finałowej uczestnicy finału dowiedzieli się na godzinę przed pojedynkiem. O tym zaś czy są „Za” czy „Przeciw” dowiedzieli się 15 minut przed rozgrywką finałową. W tym czasie pozostawieni byli bez swojego opiekuna,  bez dostępu do internetu i telefonu - mówi Marcin Lewandowski, pomysłodawca i koordynator Tarnowskiej Ligii Debatanckiej.

W finałach wzięło udział 16 liceów, które wcześniej przeszły przez turnieje eliminacyjne. Wystartowało w nich 58 szkół ogólnokształcących z 12 województw. Finały rozegrano systemem pucharowym, w którym do kolejnego etapu przechodzi zwycięzca debaty.

Nagrodą, poza tytułem Mistrza Polski, jest przechodnia miniatura drewnianej mównicy. - Dzięki temu sukcesowi mistrzowie Tarnowskiej Ligi Debatanckiej w sezonie 2013/2014 otrzymują „dziką kartę” do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w 2015 roku - dodaje M. Lewandowski.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama